Nápověda

 

Web a jeho části

Hlavní stránka – je takovým základním rozcestníkem a informační tabulí. V horní části se nalézají odkazy na stěžejní části webu a dole pak další odkazy, jako Nápověda apod., které jsou vám stále k dispozici.

Nemovitosti – zde se na základě vámi zadaných vyhledávacích parametrů zobrazují nabídky nebo poptávky nemovitostí. Pro výpis můžete používat různé filtry, jejichž nastavení si jako přihlášení uživatelé můžete navíc uložit na později. Výpis lze také přepínat na verzi mapového výpisu (hledat pomocí mapy), což je např. v kombinaci s nastaveným okruhem velmi užitečná funkce. Možností je celá řada a pro přihlášené uživatele otevírá mnohem pohodlnější interakci s webem - více o možnostech se dozvíte v části nápovědy „Účet (registrace) a jeho možnosti“.

Vybavení(část webu pro Vybavení připravujeme) koupili nebo pronajali jste nemovitost a potřebujete ji vybavit? Nebo jste naopak nemovitost prodali či se stěhujete do menšího a máte nějaké vybavení navíc? Zde se na základě vámi zadaných vyhledávacích parametrů zobrazují nabídky nebo poptávky nového či použitého vybavení. Pro výpis můžete používat různé filtry, jejichž nastavení si jako přihlášení uživatelé můžete navíc uložit na později. Výpis vybavení má, stejně jako výpis nemovitostí, různé funkce. Možností je celá řada a pro přihlášené uživatele otevírá mnohem pohodlnější interakci s webem - více o možnostech se dozvíte v části nápovědy „Účet (registrace) a jeho možnosti“.

Specialisté – chystáte se k rekonstrukci, stavbě, prodeji nebo podobně? Zkuste se zde mrknout do přehledu specialistů nebo můžete také vložit poptávku. Specialisté se zobrazují podle svých činností v různých rubrikách nebo na základě vámi zadaných vyhledávacích dotazů. Pokud jste sami specialisté, tak zde naleznete také poptávky od svých potenciálních zákazníků.  Vyhledávání se dá zúžit dle lokality a jako přihlášení uživatelé si jej můžete uložit na později jako vlastní uložené filtry. Možností je celá řada a pro přihlášené uživatele otevírá mnohem pohodlnější interakci s webem – více o možnostech se dozvíte v části nápovědy „Účet (registrace) a jeho možnosti“.

Magazín(část webu pro Magazín je již připravená – nyní začínáme pracovat na obsahu) jako nemalá část webu nabízí potřebné informace, rady, tipy a inspiraci ze světa nemovitostí a bydlení. Když hledáte něco konkrétního, můžete vyhledávat dle rubrik nebo dle tagů, či jejich kombinací vyhledání ještě více upřesnit.

Typové projekty – přehled Typových projektů od různých architektů. Pokud nenaleznete co by vyhovovalo vašim představám, zkuste zavítat do přehledu specialistů, kde můžete architekty oslovit přímo. Pro výpis Typových projektů můžete používat různé filtry, jejichž nastavení si jako přihlášení uživatelé můžete také uložit na později. Možností je celá řada a pro přihlášené uživatele otevírá mnohem pohodlnější interakci s webem - více o možnostech se dozvíte v části nápovědy „Účet (registrace) a jeho možnosti“.

Developerské projekty(část webu pro Developerské projekty připravujeme) přehled Developerských projektů přímo od developerů. Pro výpis Developerských projektů můžete používat různé filtry, jejichž nastavení si jako přihlášení uživatelé můžete také uložit na později. Možností je celá řada a pro přihlášené uživatele otevírá mnohem pohodlnější interakci s webem - více o možnostech se dozvíte v části nápovědy „Účet (registrace) a jeho možnosti“.

 

Účet (registrace) a jeho možnosti

Vytvořte si zdarma účet a využijte naplno všech jeho výhod.

Asistentka – naše virtuální asistentka vám pohlídá veškeré změny, které vás zajímají. Může to být např. změna ceny u konkrétního inzerátu nemovitosti nebo vybavení (funkce Hlídat změnu ceny), nebo když se objeví inzerát, který byste si přáli (funkce Hlídat nový inzerát podle uloženého filtru). S naší virtuální asistentkou vám zkrátka nic neunikne.

Hlídat změnu ceny – funkce virtuální asistentky dostupná u každého inzerátu nemovitosti a vybavení, díky které můžete být hned informováni, když u takového inzerátu dojde ke změně ceny.

Uložit filtr – funkce virtuální asistentky, díky které si můžete nastavený filtr uložit na později a při příštím hledání jej nebudete muset nastavovat znovu. Každému uloženému filtru můžete dát vlastní název, abyste se lépe orientovali.

Hlídat nový inzerát podle uloženého filtru – funkce virtuální asistentky. U každého vlastního uloženého filtru máte také možnost si nastavit volbu upozornění. Když se pak objeví nový inzerát odpovídající parametrům zadaným ve vašem filtru – asistentka vás na to hned upozorní.

Oblíbené / Přidat do oblíbených – funkce, kterou si můžete vytřídit položky (inzeráty, články, apod.), které vás zajímají.

Mám zájem – volba pro kontaktování inzerenta. Přihlášením uživatele chráníme inzerenty i zájemce. Jako inzerent vždy víte, kdo vás skutečně kontaktuje. Jako zájemce navíc nemusíte pokaždé vyplňovat svoje kontaktní údaje a podobně.

Zaslat/Sdílet inzerát nebo stránku magazínu na e-mail – funkce, kterou můžete zaslat inzerát nebo stránku magazínu na e-mail sami sobě, nebo někomu, koho dobře znáte a víte, že by ho taková věc mohla zajímat. Přihlášením uživatele předcházíme nevyžádanému spamu. Příjemce e-mailu se tak vždy dozví, kdo skutečně mu e-mail poslal.

Sdílet na sociálních sítích – funkce pro rychlé sdílení na sociálních sítích.

Upozornit na chybu – funkce pro ohlášení chyby nebo závadného obsahu, pokud na něco takového narazíte.

Vložit inzerát – vložit můžete nabídku i poptávku (zvyšte svoji šanci na úspěch, když hledáte a poptávejte). Nabízet a poptávat můžete nejen nemovitosti, ale i vybavení (část webu pro Vybavení připravujeme), nebo poptávat specialisty. Podle toho, jaký máte typ účtu a v případě subjektů i podle činnosti, budete mít dostupné typy inzerátů. Další informace o dostupných typech inzerátů se dozvíte v části nápovědy „Vložit inzerát – možnosti dle typu účtu a činností subjektů“.

Vložit TYPOVÝ PROJEKT – je možnost dostupná subjektům s činností „Architekt“ a nalézá se pod tlačítkem „VLOŽIT INZERÁT“ a také v části „Moje inzeráty – Typové projekty“ pod tlačítkem „VLOŽIT TYPOVÝ PROJEKT“.  Typový projekt se dá přiřadit pod Typovou řadu, kterou je možné vytvořit.

Vložit DEVELOPERSKÝ PROJEKT(tuto možnost připravujeme)  je možnost dostupná subjektům s činností „Developerská společnost, Developer makléř“ a nalézá se pod tlačítkem „VLOŽIT INZERÁT“ a také v části „Moje inzeráty – Developerské projekty“ pod tlačítkem „VLOŽIT DEVELOPERSKÝ PROJEKT“. Do Developerských projektů se dají přiřazovat jednotlivé inzeráty nemovitostí, které do daného projektu patří a které je možné inzerovat přímo.

Profil specialisty – obdobou inzerátu je pro specialisty také aktivace profilu specialisty. Tento profil se pak zobrazuje v přehledu specialistů dle různých rubrik nebo vyhledávacích dotazů. Jste-li specialista na produkty a služby z oblasti bydlení (realitní specialista, architekt, stavební firma, řemeslník, malíř, elektrikář, právník a mnoho dalších) dejte o sobě ve svém regionu vědět.

 

Menu nastavení

Nastavení – je po přihlášení úvodní stránkou ve vašem nastavení. Zde naleznete upozornění na vaše vložené inzeráty, kterým brzo končí platnost a níže vaše nejnovější vložené inzeráty.

Moje inzeráty – přehled vašich inzerátů včetně odpovědí (zájemců), statistik (statistika) a zbývající doby platnosti (ciferník s časovým údajem) u každého vašeho inzerátu. Zde můžete svoje inzeráty upravovat, smazat, prodlužovat jejich platnost (pokud ještě neskončila) a archivovat/aktivovat. Každý inzerát, kterému skončí doba platnosti, se automaticky sám archivuje (na dobu 1 roku a následně se sám smaže). Archivovat inzerát můžete i sami, před skončením doby jeho platnosti (a případně kdykoliv v této době ještě znovu aktivovat). Inzerát ve stavu „Archivovaný“ se na webu veřejně nezobrazuje. Na webu se veřejně zobrazuje jen inzerát ve stavu „Aktivní“. Typy inzerátů jsou dostupné podle toho, jaký máte typ účtu a v případě Subjektů i podle činnosti. Více o dostupných typech inzerátů se dozvíte v části nápovědy „Vložit inzerát – možnosti dle typu účtu a činností subjektů“.

Zprávy – přehled všech odeslaných a doručených zpráv podle předmětu komunikace (např. konkrétního inzerátu), který lze dále rozkliknout a pod kterým najdete celé vlákno zpráv k danému předmětu komunikace. Na váš e-mail tedy přijde jen upozornění na novou zprávu. Budete tak mít přehled a budete chráněni před spamem.

Profil – (Soukromý uživatel) tento profil je prázdný, nevyplněný. Může se vám ale hodit např. pokud jste v situaci, že hledáte pronájem nemovitosti a budete chtít kromě hledání také inzerovat vlastní poptávku po pronájmu. Vaše fotografie, pokud si ji vložíte, se bude také zobrazovat společně s vaším celým jménem u vašich inzerátů a u zpráv v části vašeho uživatelského nastavení.

Profil specialisty – (Subjekt) dostupné pouze pro specialisty. Údaje z profilu se v základu zobrazují v kontaktních informacích u vašich inzerátů. Profil je ale především určen ke zveřejnění v přehledu specialistů. Zde si můžete profil aktivovat na vybrané období (které zde můžete následně prodlužovat) a nastavit jeho zobrazování/nezobrazování v přehledu specialistů. Profil specialisty je univerzální a tak si sami můžete vybrat formu prezentace – osobní (vaše osobní fotografie plus logo společnosti) nebo jen firemní (logo společnosti). Podle toho, jakou máte vybranou činnost, budete mít dostupný typ profilu (Realitní společnost – Profil specialisty i Profil realitního makléře, platnost inzerce je společná pro oba profily / Realitní makléř – Profil realitního makléře / Developerská společnost – Profil specialisty i Profil developer makléře, platnost inzerce je společná pro oba profily / Developer makléř – Profil developer makléře / Finanční makléřská společnost – Profil specialisty i Profil finančního makléře, platnost inzerce je společná pro oba profily / Finanční makléř – Profil finančního makléře, Ostatní činnosti – Profil specialisty). Tento profil se pak zobrazuje v přehledu specialistů dle různých rubrik nebo vyhledávacích dotazů. Jste-li specialista na produkty a služby z oblasti bydlení (realitní specialista, architekt, stavební firma, řemeslník, malíř, elektrikář, právník a mnoho dalších) dejte o sobě ve svém regionu vědět.

Činnosti – (Subjekt) dostupné pouze pro specialisty. Zde se nalézají činnosti, které je možné ještě doplnit. Některé činnosti mezi sebou nelze kombinovat, jako např. činnost Realitní společnost a Developerská společnost, jelikož mají odlišné možnosti účtu (např. typ inzerátu). Více se dozvíte v části nápovědy „Dostupnosti dle typu účtu a činností subjektů“.

Oblíbené – zde naleznete všechny položky (inzeráty, články, apod.), které jste si označili jako oblíbené. Do této složky se také dostanete z ikonky oblíbené (která ukazuje počet vašich oblíbených položek), umístěné na webu v pravé části nahoře, vedle vaší ikonky přihlášení.

Asistentka – zde naleznete všechny vaše uložené filtry a hlídané inzeráty. A zde je můžete také upravit nebo smazat.

Extra – tato funkce zatím není podporována.

Osobní nastavenív základních údajích můžete kromě e-mailu, který se veřejně nezobrazuje, provést např. změnu vašeho telefonního čísla a případně nastavit jeho skrytí pro nepřihlášené uživatele – skrytí telefonního čísla je dostupné jen pro soukromé účty. Pro účty typu Subjekt je zde možné nastavení zobrazování e-mailu (u kontaktních informací), který se v základním nastavení nezobrazuje.  Se Soukromým typem účtu zde můžete doplnit svůj kontakt na některých sociálních sítích (Subjekty mají tuto možnost v nastavení profilu). V přihlašovacích údajích naleznete váš přihlašovací e-mail (který nelze již měnit) a možnost pro změnu hesla. Dále zde naleznete Fakturační údaje, bez kterých není možné provést případnou platbu. Subjekty mají fakturační údaje předvyplněné již z registrace. V poslední části osobního nastavení se nalézají informace O účtu, kde je uvedeno ID uživatele, Typ účtu (u Subjektů také všechny vybrané činnosti), všechny vaše souhlasy a možnost smazání celého účtu vč. veškerého vámi placeného obsahu.

 

Typ účtu / typ uživatele

Na výběr jsou celkem 2 typy účtu/uživatele.

Soukromý
Subjekt (Subjekt s IČO nebo Subjekt bez IČO)

Soukromý typ účtu je určen výhradně pro soukromé účely. Tento účet vám poslouží i v případě, že nebudete chtít přímo inzerovat, ale rádi byste využili naplno všech funkcí webu i jiných výhod, které vám tento účet přináší. Více o možnostech účtu v části nápovědy „Účet (registrace) a jeho možnosti“.

Subjekt (Subjekt s IČO nebo Subjekt bez IČO) je typ účtu, který je určen všem specialistům v oblasti bydlení. Dle vaší činnosti poskytuje různé volby. Např. specialisté s realitní činností mohou inzerovat nemovitosti, Architekti mohou inzerovat své Typové projekty, apod. Všichni specialisté si mohou následně aktivovat svůj profil v přehledu specialistů a dát tak vědět o svých službách (např. stavební firmy, řemeslníci jako malíři pokojů, truhláři, a mnoho dalších). Varianta registrace „Subjekt bez IČO“ je určená výhradně jen těm subjektům, které nemají IČO.

 

Založení účtu (registrace)

Volbu pro založení účtu můžete nalézt následujícím způsobem.

Kdekoliv na webu v pravém horním okraji klikněte na „Přihlásit se“. V přihlašovacím okénku dole naleznete volbu pro vytvoření účtu, na kterou klikněte.

Otevře se vám registrační okénko. Zde vyplňte svůj e-mail, kterým se budete přihlašovat. Tento e-mail pak již nelze měnit a je zároveň vaším přihlašovacím i kontaktním e-mailem. Aby registrace byla možná, je nutné také udělit potřebné souhlasy. Před udělením souhlasů a spuštěním registrace si nejprve přečtěte všechny potřebné dokumenty. Registraci můžete poté spustit tlačítkem „ZAČÍT REGISTRACI“. Následně se vám objeví okénko s informací o potvrzovacím odkazu pro dokončení registrace, který vám byl zaslán na uvedený e-mail.

Po zahájení registrace vám na uvedený e-mail přijde odkaz, přes který bude registrace pokračovat. Na tento potvrzovací odkaz tedy klikněte.

Následně vyberte typ účtu (typ uživatele). Více o typech účtů se dozvíte v části nápovědy „Typ účtu / typ uživatele“. Všechny typy registrace jsou bezplatné.

V případě volby „Soukromý“ si nastavte heslo, vyplňte vaše jméno, příjmení, telefon (doplnit můžete i odkaz na váš profil na některých sociálních sítích) a klikněte na tlačítko „Vytvořit účet“. Následně se vám otevře menu nastavení s informací o úspěšném dokončení registrace.

V případě volby „Subjekt s IČO nebo Subjekt bez IČO“ je to podobné, formulář vás sám povede, které údaje potřebuje.

Gratulujeme! Nyní máte svůj účet a můžete začít využívat jeho výhod. Přejeme hodně štěstí ve vašem počínání!

 

Vložit inzerát – možnosti dle typu účtu a činností subjektů

Typ účtu Soukromý:

Soukromý uživatel NABÍDKA nemovitosti, POPTÁVKA nemovitosti, POPTÁVKA po specialistovi, NABÍDKA vybavení (tuto možnost připravujeme), POPTÁVKA vybavení (tuto možnost připravujeme)

Typ účtu Subjekt a vybraná činnost:

Realitní společnost NABÍDKA nemovitosti, POPTÁVKA nemovitosti, POPTÁVKA po specialistovi, NABÍDKA vybavení (tuto možnost připravujeme), POPTÁVKA vybavení (tuto možnost připravujeme), Profil specialisty i Profil realitního makléře (platnost inzerce je společná pro oba profily)

Realitní makléř NABÍDKA nemovitosti, POPTÁVKA nemovitosti, POPTÁVKA po specialistovi, NABÍDKA vybavení (tuto možnost připravujeme), POPTÁVKA vybavení (tuto možnost připravujeme)Profil realitního makléře

Developerská společnost NABÍDKA nemovitosti (default Stav nemovitosti – Před výstavbou, Rozestavěno, Novostavba), POPTÁVKA nemovitosti, POPTÁVKA po specialistovi, NABÍDKA vybavení (tuto možnost připravujeme), POPTÁVKA vybavení (tuto možnost připravujeme), DEVELOPERSKÉ PROJEKTY (tuto možnost připravujeme), Profil specialisty i Profil developer makléře (platnost inzerce je společná pro oba profily)

Developer makléř NABÍDKA nemovitosti (default Stav nemovitosti – Před výstavbou, Rozestavěno, Novostavba), POPTÁVKA nemovitosti, POPTÁVKA po specialistovi, NABÍDKA vybavení (tuto možnost připravujeme), POPTÁVKA vybavení (tuto možnost připravujeme), DEVELOPERSKÉ PROJEKTY (tuto možnost připravujeme)Profil developer makléře

Aukce nemovitostí NABÍDKA nemovitosti (default Akce - Aukce), --------------------, POPTÁVKA po specialistovi, NABÍDKA vybavení (tuto možnost připravujeme)Profil specialisty

Dražby nemovitostí NABÍDKA nemovitosti (default Akce - Dražba), --------------------, POPTÁVKA po specialistovi, NABÍDKA vybavení (tuto možnost připravujeme)Profil specialisty

Architekti --------------------, --------------------, POPTÁVKA po specialistovi, NABÍDKA vybavení (tuto možnost připravujeme), POPTÁVKA vybavení (tuto možnost připravujeme), TYPOVÉ PROJEKTY, Profil specialisty

Jiná činnost --------------------, --------------------, POPTÁVKA po specialistovi, NABÍDKA vybavení (tuto možnost připravujeme), POPTÁVKA vybavení (tuto možnost připravujeme)Profil specialisty

Jak je uvedeno výše, každý Subjekt má také možnost aktivace Profilu specialisty, jako obdobu inzerátu pro specialisty. Tento profil se pak zobrazuje v přehledu specialistů dle různých rubrik nebo vyhledávacích dotazů. Více o Profilu specialisty se dozvíte v části nápovědy „Účet (registrace) a jeho možnosti“ a „Menu nastavení“.

Pomůžete nám s webem?

Abychom mohli náš web vylepšovat, používáme soubory cookie. Jsou to drobné textové informace, které jsou nám nápomocné při vyhodnocování a vylepšování webu, zapamatování nastavení a sledování preference uživatelů nebo cílení relevantní reklamy.
Povolit pouze nezbytné
Povolit vše